Tik-tak: Cilën orë të zgjedh?

 

GraffEdhe gratë e donin një model, andaj ‘Graff’ dizenjoi një model me motive lulesh me një mekanizëm numërues për minutat në formë petale. Rikthehet versioni tradicional i ‘Rolex’ me një kasë klasike, por në fakt, 28 milimetrat dhe numrat romakë mbi fushë e bëjnë atë tejet luksoze.  Një krijimi i freskët i cili thekson trashëgiminë Haute Couture të ‘Louis Vuitton’: e bardha dhe ari theksojnë fort për të treguar nuancat e feminilitetit. Model ultra femëror Hublot realizuar me tekstil dhe fije ari mbi fushë tyli-fibrash karboni, duke dhuruar nuanca romantike, përzier me elemente arabikë.

ChopardPër të kremtuar 20-vjetorin e modelit Happy Sport, ‘Chopard’, krijoi një version artistik: një peshk që kridhet në ujëra mbushur me diamante.  Duke llogaritur çmimin 500 mijë eurosh, ora e krijuar nga ‘De Grisogono’ me rubinë në formë luleje ka si qëllim të zbukurojë çdo minutë të ditëve tuaja.

 

 

 

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *