Diadema, nga princeshat në pasarela

View Gallery
8 Photos
Diadema, nga princeshat në pasarela
Anne Hathaway

Diadema, nga princeshat në pasarela
audrey hepburn

Diadema, nga princeshat në pasarela
diadema

Diadema, nga princeshat në pasarela
Elizabeth Taylor

Diadema, nga princeshat në pasarela
Grace Kelly

Diadema, nga princeshat në pasarela
Lily Cole dhe Natalia Vodianova

Diadema, nga princeshat në pasarela
Natalie Portman, Kiera Knightley and Scarlett Johansson

Diadema, nga princeshat në pasarela
Paris Hilton

Nga një aksesor dedikuar vetëm familjeve mbretërore, diadema ose kurorat u kthyen në një aksesor mode. E para ishte aktorja Audrey Hepburn, e cila rrëmbeu vëmendjen e të gjithëve me një diademë në qendër të së cilës ishte një kristal i madh. Grace Kelly, princesha e Monakos shkëlqeu me diademën e principatës së Monakos. Por ishte Elisabeth Taylor, ajo e cila edhe pse nuk ishte një princeshë, duke u shfaqur me një kurorë mbi flokë tregoi se diamantet ishin një pasion i saj i madh. Paris Hilton për të provuar se ishte trashëgimtare, nuk mund t’i rezistonte dot dëshirës për të mbajtur një kurorë princeshe e veshur me një fustan rozë. Aktoret Natalie Portman, Kiera Knightley dhe Scarlett Johansson u shfaqën në tapetin e kuq, duke i dhënë rëndësinë e një aksesori mode kurorës së princeshës, ndërsa Courtney Love dhe Amanda de Cadenet shkëlqyen të veshura me mëndafsh, buzë të kuqe dhe dy diadema mbi flokët biondë. Rikthimi më i bukur i diademës si aksesor mode, ishte propozimi i bërë nga Dolce & Gabbana, Miu Miu dhe Saint Laurent si pjesë e koleksionit Pranverë 2-16. Provojeni dhe do ta kuptoni sa sharm dhe forcë përcjell në pamjen tuaj një kurorë princeshe mbi flokë.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.