5 prerje flokësh për t’u dukur më e re 0 974

Një gabim në prerjen e flokëve mund t’ju bëjë të ngjani më e madhe në moshë, ndaj këshillohuni para se të vendosni për modelin që dëshironi. BORDO ju sjell pesë modele me të cilat do të ngjani më e re.

Charlize TheronTë shkurtër

Nëse dini të guxoni, provoni t’i prisni flokët shkurt si Charlize Theron, e cila edhe pse sapo festoi të 40-at ngjan më e re. Flokët e shkurtër nxjerrin në pah tiparet kryesorë që janë buzët dhe sytë.

AsimetrikeAnne Hathaway

Ky model flokësh i zgjedhur nga Anne Hathaway, stilizon pamjen përmes gjatësisë në pjesën anësore dhe shkurtimeve drastike pas, që i japin fytyrës një pamje dinamike.

Kriten StewartKasketë

Nëse nuk i pëlqeni flokët e shkurtër apo asimetrikë, atëherë mund t’ë zgjidhni t’i stilizoni me pak xhel, duke zgjedhur modelin ‘kasketë’, siç ka bërë edhe aktorja Kristen Stewart.

Me shkallëzimKarlie Kloss

Gjatësia e flokëve është në proporcion me moshën, ndaj askush mund të zgjidhni modelin e Karlie Kloss, me një shkallëzim të lehtë, por të sofistikuar, i cili fsheh shumë defekte.

Sarah Jessica ParkerMe onde

Në se keni flokë me onde si Sarah Jessica Parker apo me shumë kaçurrela, mos i ndryshoni, sepse kjo dallgë flokësh janë një stil unik, i cili nxjerr në pah anën tuaj natyrale.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *