Mukimono, arti i gdhendjes së frutave dhe perimeve

Quhet Mukimono dhe është arti i lashtë japonez i gdhendjes së frutave dhe perimeve, duke i kthyer ato në vepra arti të ngrënshme. Ato janë disa nga veprat e artit më të bukura që na shohin sytë në festa, por si çdo ushqim, edhe ato kanë fatin të konsumohen dhe të mos jenë jetëgjatë.

 Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *