Zbuloni cila është dieta e modeles Gisele Bundchen

View Gallery
6 Photos
Zbuloni cila është dieta e modeles Gisele Bundchen

Zbuloni cila është dieta e modeles Gisele Bundchen
Gisele Buendchen

Zbuloni cila është dieta e modeles Gisele Bundchen
Gisele Buendchen2

Zbuloni cila është dieta e modeles Gisele Bundchen
Gisele-Buendchen

Zbuloni cila është dieta e modeles Gisele Bundchen
Gisele-Buendchen1

Zbuloni cila është dieta e modeles Gisele Bundchen
Gisele-Buendchenok

Modelja më e paguar në botë, sipërmarrëse, grua dhe dy herë nënë, Gisele Bundchen e nis ditën me një pjatë energjike, siç thotë ajo ‘e përsosur për mëngjes, por edhe për drekë dhe darkë’, e cila përfshin quinoa, avokado, patate, lakër, brokoli, panxhar dhe domate. Ajo nuk ndjek një dietë të veçantë, por preferon fruta të freskëta, ujë kokosi, disa ushqime të lehta, me një total prej 1600 kalorish në ditë. Kur ka në plan ndonjë sesion fotografik ndjek një dietë detoksi e cila bazohet tek ajo Dukan. Përveç se ka një metabolizëm të mirë, Gisele bën çdo ditë ushtrime për barkun dhe vithet, praktikon kung fu dhe yoga.No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.