Taylor Swift ka kopjuar tekstin e “Shake it Off”?

Taylor Swift është paditur nga një këngëtar që pretendon se ajo ka kopjuar tekstin e këngës së tij. Artisti Jessie Braham thotë se hiti i Swift i cili ka dalë në vitin 2014, ka kopjuar këngën e tij ‘Haters Gone Hate’, e cila ka dalë në vitin 2013. Të dyja këngët kanë një farë ngjashmërie, por nuk dihet vërtetë nëse Taylor është frymëzuar pikërisht nga kjo këngë për hitin e saj. Por ndërkohë, Braham duket se e ka marrë shumë seriozisht  padinë e tij. Ai kërkon një dëmshpërblim prej 42 mln dollarësh dhe gjithashtu që t’i njihet autorësia e kësaj kënge.

 

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *