Pse u shty programi i Arbana Osmanit? 0 182

Edhe pse ishte paralajmëruar se do të fillonte fundjavën e fundit të Tetorit, reality shou, i cili do të rikthejë në ekran prezantuesen Arbana Osmani, lë në pritje dy javore ndjekësit e Top Channel. Po cila ka qenë arsyeja? Pse u shty spektakli i parashikuar? Spektakli ‘Në 1 javë’ menduar të mbahej në 29 tetor në Top Channe, madje drejtues të programit, Arbana Osmani dhe autori Rezart Aga njoftuan countdown-in përmes disa fotografish në rrjetet sociale, por asgjë nuk ndodhi. Zhgënjimi arriti kulmin, kur as në datën 7 Nëntor, spektakli nuk filloi, edhe pse në EPG dixhiale të Top Channel, ishte shkruar titulli i emocionit, i cili u zëvendësua në orën 21.00 me një serial. Ky ishte zhgënjimi i dytë, aq sa pas kësaj pritje, fansave u sosi durimi, ndaj shumë dhe mesazhe pikëpyetjetë nisën të qarkullonin në rrjetet sociale. BORDO ka arritur të zbulojë arsyen e vërtetë: Mësohet se stafi i cili po merret me programin nuk është ende gati për transmetimin e natës së parë,ndaj i është dashur të shtyjë programin nga kalendari i parashikuar. Përsa i takon konkuretëve, BORDO ka zbuluar se cilët do të jenë ata: Soni Malaj, Landi i West Side Family, Olta Gixhari, Marsela Çibukaj, Hueyda El Sayed dhe Gazmend Paja.‘I Can Do That’ është një format origjinal i izraelianes Armoza Formats, ku 8 personazhe të famshëm sfidojnë njëri-tjetrin me një numër artistik që nuk i përket kompetencave të tyre por me bindjen se secili “mund ta bëj atë!” Konkurentët do të zgjedhin numrin e tyre përmjes garës së shpejtësisë në ngjitjen e shkallëve në studion televizive. Më pas, ata do të kenë një javë kohë për t’u përgatitur deri në ditën e spektalit ku do të performojnë live. Publiku do të jetë ai që do të vendosë fituesin nëpërmjet votimit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *