Ngjyrat e natyrës për make up 0 146

Vjeshta është stina me ngjyrat më të ngrohta dhe të larmishme dhe nëse edhe ty të pëlqejnë këto ngjyra të mrekullueshme, përgatitu për një lajm të mirë; asnjëherë më parë si këtë vit moda e make up të syve nuk ka luajtur me të njëjtat tonalitete. Koleksionet e reja të make up, në fakt priten drejt të zezës së guximshme, tonalitetit portokalli që të kujton kungullin e Hallounit dhe nuanca të kadifenja e të arta. Protagonisti më i spikatur vjeshtor, por edhe dimëror është make up ‘nude’ me sfumatura të ngjyrës kafe, bezhë, çokollatë, karamele.  Për të krijuar personalitet përmes kontrastit të ngjyrave rekomandohet të përdorni tonalitetet e ngrohta të gjetheve të vjeshtës si portokalli dhe bordo. 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *