15 fakte që nuk i dini për Princeshë Dianën 0 180

Princesha Diana apo siç njihet rëndom Lady D, ishte personi që preku zemrat e miliona njerëzve kudo në botë me aktivitetet e shumta filantropike në ndihmë të njerëzve në nevojë, rolit të saj si nënë e devotshme apo dashurisë që kishte për modën dhe pamjen shik. Dhe pavarësisht se jeta ve saj publike ishte mëse e monitoruar nga media, ka disa fate për princeshë Dianën që ndoshta nuk i dini… 1. Ajo e ndoqi shkollën nga shtëpia deri në moshën 9-vjeçare
 2. Nuk ishte një studente e mirë
 3. Ka qenë edukatore kopshti
 4. Dëshironte të bëhej balerinë
 5. Motra e saj ka dalë më parë me princin Charles
 6. Ajo u fejua me princin Charles kur ishte 19 vjeçe dhe u martua kur ishte 20
 7. E zgjodhi unazën e fejesës nga nja katalog
 8. Fustani i saj i nusërisë është më i rëndi i përdorur ndonjëherë në familjen mbretërore
 9. Zgjodhi të braktiste betimin tradicional mbretëror ku duhet të pranonte se do t’i bindej princit Charles
 10. Ëmbëlsira e saj e preferuar ishte pudingu
 11. I argëtonte fëmijët e saj në vende që nuk ishin tipike për familjen mbretërore
 12. Ngjyra e saj e preferuar ishte pink
 13. Mbesa e saj i ngjan në mënyrë të pabesueshme
 14. Nxori në ankand 79 nga fustanet e saj duke mbledhur 5, 76 mln dollarë ndihma për të sëmurët nga AIDS dhe kanceri

 

 1. Është varrosur në një ishull
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *