Të gjitha të mirat e pirjes së ujit me stomak bosh

Pirja e ujit që në mëngjes i bën mirë shëndetit dhe bukurisë. Një këshillë e trashëguar që nga gjyshërit; hidratimi mëngjesor me stomak bosh duket se siguron shumë më tepër se një lëkurë të bukur. Në fakt, pirja e ujit në stomak bosh ndihmon metabolizmin të funksionojë më mirë, (duke ndihmuar rënien në peshë), rivendos qarkullimin e duhur të gjakut dhe lehtëson shërimin e sëmundjeve të tilla si dhimbje koke apo dhimbje stomaku. Sipas mjekësisë japoneze (që kanë krijuar një kurë vetëm me ujë), sasia e duhur për të përfituar të gjitha benefitet vërtitet tek 4 gota ujë në mëngjes me stomak bosh. Nëse në fillim keni vështirësi, niseni gradualisht derisa të arrini në dozën e këshilluar.

 

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *