Tendencat e trukut Vjeshtë-Dimër 2015-2016 0 62

Gati për të ndjekur tendencat e bukurisë të përshtatshme për sezonin e ardhshëm? Të zbulojmë së bashku disa nga trendet më të spikatur të trukut në pasarela për 2015-2016. Ajo që bie në sy nga një vështrim i përgjithshëm është se looku ‘nude’ mbizotëron të tjerët. Mes të shumtëve e propozon Maison Rabih Kayrouz, duke sugjeruar një kontur të lehtë të syve, një bazë me efekt të përsosur dhe buzë ‘nude’. Mbeten në lojë klasikët, si ngjyra gri e errët për sytë dhe buzët e kuqë, që nuk dalin kurrë nga moda dhe janë të përshtatshme për çdo rast. Ndihet ende trendi i verës, si buzë dhe faqe me nuanca të portokallisë dhe ngjyrat e ngrohta të tokës të sfumuara në sy, si kafe e verdhë, por edhe hije me ngjyra të ndezura si bluja, që është vënë re në paraselat  e Karen Walker.

Ke dëshirë të qëllosh në shenjë? Përdor një buzëkuq ngjyrë bordo ose të kuqe të errët gati në të zezë si modelet yang Li dhe Emanuel Ungaro.

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *