Richard Avedon rrëfen Dior 0 118

Dovima me elefantë, Suzie Parker që ecën me patina në rrugët parisiene, Audrey Hepburn që del shëtitje, modelet që provojnë krijimet më spektakolare në sallat e qeta të ateliesë në Avenue Montaigne. Richard Avedon ka ditur të rrëfejë më mirë se kushdo tjetër, përmes imazheve të tij joshëse dhe tmerrësisht elegante koleksionet e para të Christian Dior, ato që e kanë bërë modën franceze mitin që është sot. Ato shkrepje magjike tashmë janë të mbledhura në një vëllim të titulluar thjesht “Dior by Avedon”, i sapopublikuar. Një mënyrë mjaft e mirë për të celebruar veprën e dy gjenive të padiskutueshëm të stilit, secili në mënyrën e vetPrevious ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *