‘Macet’ me çizme: divat preferojnë ‘cruissard’ 0 172

Të gjata mbi gju, të  ngushta dhe të ngjitura si çorape. Shpesh të veshura vetëm me një bluzë. Nga Hollywood në tapetin e kuq të Europës, rikthehen ‘cuissard’, çizmet e gjata deri sipër gjurit. Divat mesa duket nuk mund të bëjë dot pa to, madje në kohët e fundit kanë rikthyer një trend të vjetër të kombinimit të tyre me peliçe apo pallto. Ja disa imazhe nga një tendencë planetare: rikthimi i maceve me çizme?

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *