Stili vintage i rrugëve parisiene, foto nga 1940-1980 0 96

Ai është padyshim qyteti i modës së lartë, stilit dhe elegancës. Me emrat më të njohur të stilistëve në të gjithë botën të cilët kanë jetuar dhe krijuar në Paris, ai ka qenë përherë vendi ku kanë lindur tendencat më të reja të stilit, që janë adoptuar më pas nga pjesa tjetër e botës. Në nder të Javë ‘Couture’, një kthim pas në rrugët e Parisit, gjithmonë skena të stilit – nga viti 194 deri në 1980.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *