Performancë mbreslënëse ngjyrash në “Museum of Feelings” 0 101

Performanca e ngjyrave dhe e dritës në kompleksin e sapo hapur “Museum of Feelings” në New York, çdo ditë tërheq vëmendjen e mijëra vizitorëve.

Ndërkohë që, ky muze, vetëm disa ditë pas hapjes është shndërruar në një nga destinacion më të pëlqyera për vizitorët e Manhattan-it.

I ashtuquajturi “Muzeu i Ndjenjave” është hapur në Battery Park në Manhattan, dhë përbëhet nga pesë hapësira të cilat janë të ndriçuara me ngjyra të cilat simbolizojnë ndjenjën e optimizmit, haresën, gjallërinë, entuziazmin dhe paqen shpirtërore.

Rreth 3000 vizitorë për çdo ditë kënaqen me performansën e ngjyrave dhe dritave qç shoqërohet me një sfond të këndshëm muzikor.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *