Si kanë evoluar streçet nëpër dekada 0 115

Sot është padyshim një nga veshjet më të përdoruara; sa sportive aq edhe klasike, streçet janë shprehja më e qartë e sensualitetit femëror. Por ato kanë nisur të përdoren disa dekada më parë, si shfaqje e lirisë dhe feminilitetit, fillimisht nga personazhet publikë, e më pas nisën të huazohen edhe nga njerëzit e thjeshtë. Në galerinë më sipër mund të shihni se si ka evoluar në dekada stili i veshjes femërore.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *