Pulovra me lesh angora të bën të dashurosh dimrin

Krejtësisht i butë, krejtësisht i ngrohtë, pulovri me lesh angora vjen për të zbukuruar veshjen tonë të dimrit. Zakonisht kur themi pulovër me lesh angora, mendojmë për vitet 80, por sigurisht që nuk na vete asnjëherë mendja për një bluzë të pazëvendësueshme të stinës së dimrit.

Megjithatë është rikthyer në shijet e ditës nga krijues si Alexander Wang apo Riccardo Tisci, kjo veshje komode dhe si gëzof ka rigjetur vendin e saj në gardërrobën e ndjekëseve të modës. E veshur lirshëm, me jakë të gjerë, me ngjyra neutrale, qëndron butë mbi lëkurë, kombinohet me pantallona të zeza madje edhe me një fund me tamina, dhe gjitha këto me shumë thjeshtësi. Avantazhi tjetër është butësia dhe ngrohtësia që e bëjnë këtë pulovër një veshje që mjafton të na mundësojë të përballemi me të ftohtin pa asnjë problem.Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *