Momentet më të mëdha të modës për vitin 2015

View Gallery
9 Photos
Momentet më të mëdha të modës për vitin 2015
Momentet me te bukura te modes per 2015

Momentet më të mëdha të modës për vitin 2015
Ben Stiller dhe Owen Wilson sfilojnë për Valentino

Momentet më të mëdha të modës për vitin 2015
Gigi Hadid dhe Kendall Jenner ne Victorias Secret Show 2015

Momentet më të mëdha të modës për vitin 2015
Joan Didion për Céline

Momentet më të mëdha të modës për vitin 2015
Kendall Jenner dhe Justin Bieber janë fytyra e re e Calvin Klein

Momentet më të mëdha të modës për vitin 2015
Lily Rose Depp bëhet imazh i Chanel

Momentet më të mëdha të modës për vitin 2015
Lindja e Caitlyn Jenner

Momentet më të mëdha të modës për vitin 2015
Rihanna noton me peshkaqenët

Momentet më të mëdha të modës për vitin 2015
Rikthimi i Cher

Që nga ngritja e modeleve deri tek sfilatat në pasarelë të yjeve të kulturës pop, ja disa nga momentet më të rëndësishme të botës për këtë vit

1.Kendall Jenner dhe Justin Bieber janë fytyra e re e Calvin Klein

Calvin Klein zbuloi gjeneratën e re të fushatës së të brendshmeve: Justin Bieber – i cili pozoi në fushatë me Lara Stone dhe Kendall Jenner.

2. Ben Stiller dhe Owen Wilson sfilojnë për Valentino

Ben Stiller dhe Oëen Wilson sfiluan në pasarelën e Valentino vjeshtë 2015, në Paris Fashion Week, për të anonçuar rikthimin e parodisë së modës, ‘Zoolander 2’.

3.Rihanna noton me peshkaqenët

Vajza e keqe Rihanna në kopertinën e marsit 2015 të Bazaar, në gojën e një peshkaqeni. Në nder të 40- vjetorit të ‘Jaws’, këngëtarja rikrijoi skenën mitike të filmit të Steven Spielberg.

4. ‘Lindja’ Caitlyn Jenner

“Më quani Caitlyn”, u bënë tri fjalë që thyen internetin këtë vit. Shfaqja e Caitlyn Jenner në kopertinën e Vanity Fair ishtw jo vetëm një moment monumental për të drejtat e transgjinorëve, por pati gjithashtu një impakt të madh në industrinë e modës

5. Rikthimi i Cher

2015 ishte viti i rikthimit të Cher në industrinë e modës.Ikona e stilit bëri një shfaqje surprizë në Met Gala në firmën e Marc Jacob, shfaqja e para në këtë event që pas 1974.

6. Joan Didion për Céline

Për fushatën e saj pranverë 2015, Céline  zgjodhi si imazh ikonën Joan Didion, 81 vjeçe.

7. Lily Rose Depp bëhet imazh i Chanel

Vajza e Johnny Depp dhe Vanessa Paradis, 16-vjeçarja Lily Rose bëri debutimin e parë në shfaqjen e Chanel, Salzburg. Pas kësaj Karl Lagerfeld e zgjodhi si imazh te ri të syzeve te diellit Chanel.

8. Kendall Jenner dhe Gigi Hadid engjëjt e rinj të Victoria’s Secret

Gjenerata e re e supermodeleve vazhduan të forcojnë statusin e tyre në 2015. Dy prej tyre Kendall Jenner dhe Gigi Hadid e mbyllën këtë vit me një arritje të madhe, duke u bërë për herë të parë, pjesë e shfaqjes madhështore të Victoria’s Secret.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.