Fotot më argëtuese me kafshë të vitit 2015 0 133

Fotografët e “Wildelife” mund t’ju mbushin me emocione mahnitëse ose frike, por ata mund të jenë gjithashtu edhe shumë humoristë. Është pikërisht kjo ndjesi që çmimi më i fundit “Comedy Wildlife Awards” vlerëson duke inkurajuar njerëzit të dërgojnë fotot më argëtuese me kafshë që të përshtaten me shprehjen: “të shohim aspektin argëtues të krijesave madhështore që duam t’i fotografojmë dhe mbrojmë”.

Kompeticioni inagurues i këtij viti regjistroi fotografë nga Arabia Saudite në Finlandë, nga Alaska në Zeland të Re dhe fitues u shpall fotografia e kapur nga Julian Rad nga Australia, një brejtës i vogël topolak që është duke vrapuar.

Për më shumë argëtim ndiqni galerinë tonë të fotove.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *