Modelet më mitike të flokëve në histori 0 34

Mirë apo keq, ajo që na vjen së pari në mendje kur risjellim në kujtesë femra të famshme të disa dekadave më parë janë flokët. Kur Jennifer Aniston u shfaq për herë të parë duke interpretuar rolin e  Rachel Green tek ‘Friends’, të gjitha femrat nisën ta kopjon stilin e saj të flokëve, pak rëndësi nëse ai model ndoshta i tregonte qesharake.

Dhe kështu mund të vijojmë me shumë personazhe të famshëm të botës së spektaklit që identifikohen veçanërisht nga modeli i flokëve, që nga Amy Ëwinehouse e deri tek Tina Turner. Hidhini një sy modeleve më mitike të flokëve në histori.

 

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *