Koleksioni i parë për gratë myslimane firmosur nga D&G 0 62

Quhet Abaya dhe është linja e parë e veshjeve firmosur nga D&G dedikuar tërësisht grave myslimane. Koleksioni është prezantuar në sajtin Style.com/Arabia dhe nga Stefano Gabbana në Instagram. Përfshin veshjet karakteristike të myslimanëve, si hijab dhe abay, veshja që mbulon të gjittë trupin, e zbukuruar nga stilistët italianë nga gurë të çmuar, qëndisma dhe motive floreale. Kjo nuk është hera e parë kur një shtëpi mode italiane i dedikohet tregut mysliman; e ka bërë më parë Tommy Hilfigher, Dnky, Mango apo Zara.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *