Harrojeni mjaltin me limon, kura më e mirë për kollën është çokollata 0 65

Çokollata kunder kollesÇokollata është kura më e mirë për të qetësuar kollën. Kjo mund të tingëllojë si diçka e nxjerrë nga filmi Mary Poppins, por dr. Alyn Morice, nga Hull University, i cili ka kaluar vite të tëra të karrierës së tij duke studiuar shkaqet dhe simptomat e kollës, ka arritur ta vërtetojë këtë.

Ai ka drejtuar studimin më të madh në Europë që ka pasur për qëllim zbulimin e medikamentit më efikas për kurimin e kollës, duke vërtetuar se një ilaç i ri me bazë kakaon është shumë më efikas se barnat standarde që përdoren për këtë qëllim.

Kura me e mire kunder kolles është çokollata

Përmes studimit krahasues u arrit në konkluzion se pacientët që u kuruan me ilaçin me bazë kakaon, patën përmirësime impresionuese brenda dy ditësh. I quajtur ROCOCO, ai është një studim i projektuar në mënyrë të saktë dhe i provuar në 163 pacientë. Rezultatet përfundimtare të studimit do të publikohen në revistën shkencore brenda 12 muajve të ardhshëm.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *