Homazhe për legjendën e muzikës, David Bowie! 0 62

Ylli i muzikës rok, David Bowie, u shua të hënën më 11 janar, njeriu që revolucionoi estetikën e rokut dhe të modës. Prej 50 vitesh, David Bowie, trondiste kodet e veshjes në favor të një stili pa rregulla, që e ka bërë një nga ikonat më të mëdha të shekullit të XX.

Vdekja e David Bowie erdhi dy ditë pas daljes së albumit të tij të 25-t, “Blackstar”, ditën e përvjetorit të tij të 69-t. Një artist kameleon i vërtetë, ai tregoi edhe në këtë album se vazhdonte të ishte i vendosur që të habiste, duke krijuar eksperimentime jazz të këndëshme. Jetoni legjendën në galerinë tonë të fotove.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *