Evolucioni i katalogut të modeleve të ‘Victoria’s Secret’ 0 52

‘Victoria’s Secret’ u themelua në vitin 1977, nga një djalë i quajtur Roy Raymond, i cili dëshironte një vend ku do të mund të blinte veshje intime për bashkëshorten e tij pa ju dukur vetja një pervers. Një vit më vonë, Victoria’s Secret ishte tashmë një hit, dhe Raymond kishte lançuar biznesin përmes e-mail me katalogun e parë të ‘Victoria’s Secret’. Ja një vështrim pas në evolucionin e markës epike.

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *