Femrat e Bettina Rheims

View Gallery
11 Photos
Femrat e Bettina Rheims
Anna Brewster tek Castel, shtator 2015, Paris

Femrat e Bettina Rheims
Anna T. duke perkedhelur nje lule te cuditshme, nje Anthurium, qershor 2007, Paris

Femrat e Bettina Rheims
Charlotte Rampling pergjithmon me hobe te kuqe, shkurt 2006, Paris

Femrat e Bettina Rheims
Claire Stansfield duke qare tek Formosa Café, shkurt 1994, Los Angeles

Femrat e Bettina Rheims
Claudia Schiffer ne banjen e Terminus Est, mars 1999, Paris

Femrat e Bettina Rheims
Georgie Bee rruge per kepuvet e saj te jashtzakonshme, Seria te Lajthiturit!, qershor 2013, Londer

Femrat e Bettina Rheims
Gwen Stefani e grupit No Doubt, prill 1996, New York

Femrat e Bettina Rheims
Lara, seria Just Like A Woman, janar 2008, Paris

Femrat e Bettina Rheims
Rose McGowan duke u lare me trendafila, Septembre 1996, New York

Femrat e Bettina Rheims
Saskia de Brauw me nje nyje te madhe portokalli, shtator 2015, Paris

Femrat e Bettina Rheims
Sibyl Buck faqja e shtypur mbi nje krevat (ne Jean-Paul Gaultier), janar 1996, Paris

Femrat dhe gjithçka ato përfaqësojnë, erotizmi, sensualiteti, humori dhe salltanetet.

Tema e ekspozitës që Shtëpia Evropiane e Fotografisë ia dedikon Bettina Rheims nuk mund të ishte tjetër përveç se fotografja në fjalë, e mrekullueshme prej 40 vitesh.

Në galerinë tonë do të gjeni disa prej fotove klishe të saj, shoqeruar nga komentet e vetë fotografes.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.