Flokët e meshkujve, rikthehet stili vintage i viteve ’50 0 288

Colin FarrellVintage kthehet sërish; tendencat për modelet e flokëve të meshkujve për sezonin pranverë 2016 shpluhurosin disa nga klasikët e viteve ‘50-’60, në një perspektive mjaft kontemporane.

Cary Grant, David Beckham, Marlon Brando

Ka një zgjidhje e model për çdo lloj floku, asnjë imponim; dihet se meshkujt janë më pak të ndikuar nga diktati i trendit. Flokët të ndarë me vijë në anë dhe me shkëlqim zotërojnë në mënyrë absolute look-un më të shikuar dhe propozuar në të gjitha pasarelat:  Versace, Brioni, Giorgio Armani, Lanvin, Louis Vuitton, Antonio Marras…

Alain Delon VS Chris Hemsworth

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *