Fustanet e dasmës që kanë shënuar historinë e kinemasë! 0 64

“Ata u martuan dhe patën shumë fëmijë”. Pas fëmijërisë, këto lloj përfundimesh kinematografike nuk na tërheqin më. Mbaresat e “Walt Disney” fillojnë t’i lënë gradualisht hapësirë skenave me dasma mitike, qofshin prekëse, tragjike apo çiltër komike.

Në fakt aktoret e mëdha të ekranit, veshur me fustane nuseje kanë një aftësi të papërsësritshme për të na bërë të ëndërrojmë.

Nga Elizabeth Taylor tek Julia Roberts përmes Audrey Hepburn, një rikthim në veshjet më të bukura të dasmës që kanë shënuar historinë e kinemasë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *