Sfilata Christian Dior pranverë 2016 0 92

Në këtë sfilatë të modës së lartë për vitin 2016, kodet Dior ndodheshin në zemër të koleksionit.

Një riinterpretim i klasikeve të shtëpisë franceze, si xhaketa model bar e kombinuar me një nyje, simbolet dhe talizmanët e qëndisur në veshje apo të mbajtur si bizhu.

Në këtë sfilat vihen shumë në pah elementet 100% femërore si për shembull buzët e bëra me efekt që duken si të kafshuara.

Ndërsa tendenca kryesore është fustani pas trupit që edhe këtë herë konfirmohet si elementi kryesor në modën e lartë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *