Sfilata spektakolare e Chanel 0 54

Në sfilatën Chanel moda e lartë pranverë-verë 2016, që nga skenografia e përbërë nga një shtëpi gjigante prej druri kuptoheshin se cilat do të ishin ngjyrat dominuese.

Aksesori star i kësaj sfilate ishin disa rripa në të cilat ishin vendosur çanta për iPhone ose Ipad, duke i dhënë çdo luku një prekje high-tech.

Një element tjetër i sfilatës Chanel moda e lartë ishin tatuazhe me bojë të zezë që vinin rreth syrit të modeleve duke dhënë pamjen e syrit të një shqiponje. Një shikim prej mbretëreshe egjiptiane, tip Kleaopatra, por në një version 3D ultra modern.

Flokët ishin stiluar në modele të inspiruara nga Picasso…

Në përfundim të kësaj sfilate spektakolare e gjithë struktura e drunjtë u hap duke nxjerrë tre modele në çdo dritare. Në qendër ishte, Karl Lagerfeld, Mica Arganaraz e veshur me veshje nuseje dhe Baptiste Giabiconi.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *