D&G, familje gay në dizajnin e çantave pas polemikës me Elton John 0 29

bagNjëri baba është biond dhe mban në krah një fëmijë, tjetri është zeshkan dhe mban në krah një bebe, ndërsa një fëmijë i tretë e ka përqafuar nga pas. Njëra nënë është bionde tjetra e orientale dhe secila mban në duar nga një fëmijë. Janë familjet që Dolce&Gabbana kanë riprodhuar në T-shirt dhe çanta dhe që kanë nxitur një diskutim të madh në ueb.

Në profilin në Instagram të Stefano Gabbana, i cili ka postuar krijimet  fundit shoqëruar nga hashtagu #dgfamily, shumë komentues i kanë kujtuar stilistit të njohur intervistën e dhënë pranverën e shkuar ku shprehej: “Nuk ma mbushin mendjen fëmijët sintetikë, të marrë me qira, sikur të jenë të zgjedhur nga një katalog”, deklaratë që kishte shkaktuar reagimin e menjëhershëm të këngëtarit britanik Elton John, Courney Love e shumë personaliteteve të tjera të cilët kishin nisur një fushë për bojkot ndaj markës prestigjioze.

.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *