Viktor & Rolf pranverë-verë 2016: Wearalble Art! 0

Rolf Snoeren dhe Viktor Horsting provuan këtë sezon një ide të re që është e vështirë ta imagjinosh si një veshje të përditshme. Por ndoshta në një të ardhme jo të largët mund edhe të jetë me të vërtetë e tillë, kjo është veçantia e sfilatave të modës së lartë.

Në Fashion Week moda e lartë pranverë-verë 2016, Viktor & Rolf propoziuan një stil krejt të ri, krejt ndryshe… të veshim veprat e artit.

Një sfilatë e frymëzuar krejtësish nga Picasso… me të vërtetë një sfidë e vështirë për t’u realizuar.

Ndiqni në galerinë tone të fotove kët sfilatë apo art, vetë autorët e kanë qyajtur “Wearalble Art” (arti që vishet)…

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *