22 projekte që do të shndërrojnë kryeqytetin e dashurisë! 0 65

Vështirë të qëndrosh i heshtur në hollin gjigant të Pavillon de l’Arsenal (Qendra e informimit, dokumentimit dhe ekspozimit të urabnizimit dhe arkitekturës së Parisit), ku disa qindra persona presin të zbulojnë 22 projektet që janë shpallur fitues pr operacionin “Réinventer Paris” (të ribësh Parisin).

Arkitektë, urbanistë, promovues, starts-up dhe industrialë janë mbledhur rreth këtij projekti që synon ta bëjë kryeqytetin më të vizituar në botë edhe më mahnitës.

Në galerinë tonë të fotove do të zbuloni disa nga këto projekte magjepsëse…

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *