Dilara, nga biondia e ëmbël në femër fatale    0 207

Duket e pabesueshme, por është e vërtetë: një personazh telenovelash turke mund të kthehet në një shembull të stilit dhe modës. Dilara e serialit “Fate të kryqëzuara”, ka tërhequr vëmendjen maksimale të audiencës, jo vetëm përmes rolit të saj, por edhe stilit. Aktorja Ebru Özkan, e cila edhe pse nuk është heroina pozitive në film ka rrëmbyer vëmendjen e gjinisë femërore, me veshjet e saj, që reflektojnë klas dhe elegancë. Çdo episod të telenovelës që transmetohet në televizionin Klan në fundjavë,  Dilara prezanton tendencat e fundit të modës. Por, a e dini se ajo dikur ka qenë bionde. Një bionde e ëmbël, shumë larg Dilarës që njohim. Transformimi i saj, nga një bjonde në brune dhe shfaqja më së tepërmi brenda rolit me veshje me tonalitete të mbyllura, i ka dhuruar asaj një pamje akoma më të bukur.

Aktorja 37 vjeçare, e cila ka arritur rekord dashamirësish falë këtij roli, ka mundur që pas këtij seriali të konsolidojë dukshëm pamjen e saj edhe në jetën e përditshme, e kjo duket përmes fotove që sugjeron BORDO për lexuesit e saj. Tani ajo shfaqet më shpesh brune dhe me flokë të drejta, sesa bjonde me kaçurrela si dikur, duke zbuluar kështu brenda një roli të vetëm, se cili është stili që e përfaqëson atë më mirë.

Historia e Serialit Fate të kryqëzuara

Historia rrëmbyese e dy grave të cilat vijnë nga dy botë të ndryshme, e që takohen 15 vite më parë në spital gjatë lindjes. Fati është ai që i kryqëzon rrugëtimet jetësore të Gylseren, një grua e vetme në kushte të vështira ekonomike dhe të Dilara, një grua e pasur nga një familje e famshme, e martuar me Xhihan. Foshnjat e lindura në të njëjtën ditë do të shkëmbehen gabimisht në maternitet dhe ky fakt do të sjellë gjithë intrigën e filmit. Mes zhvillimeve të befasishme, që do të mbajnë të gozhduar teleshikuesin në çdo episod, lindin konfliktet, perplasjet, por dhe një ndjejë e pazakontë dashurie mes Xhihan dhe Gylseren.

Por, si do të jetë fati i kësaj dashurie, si do të reagojnë vajzat dhe familjet për shkëmbimin e bërë 15 vite më parë, çfarë dramash do të sjellë ky aksident në jetën e protagonistëve? Këto dilema do të zgjidhen përgjatë serialit, i cili aktualisht falë suksesit të sezonit të parë, po vijon transmetimin e sezonit të dytë në Turqi.

Suksesi i jashtëzakonshëm i filmit, lidhet ngushtë jo vetëm më historinë rrëmbyese, por dhe me kastin e aktorëve. Nurgül Yeşilçay, në rolin e protagonistes Gylseren, është fituese e çmimit “Aktorja më e mirë në Turqi”, apo Ebru Özkan, në rolin Dilarë dhe Erkan Petekkaya, që interpreton Xhihan, janë ndër aktorët më talentuar të momentit. Një prodhim i gjigandit Endemol, aktualisht “Fate të kryqëzuara”, po thyen rekorde shikueshmërie në shumë vende ku po trasmetohet si në Turqi, Iran, Greqi, Rumani, Indonezi, Lituani, Bullgari, etj.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *