Trendi i flokëve që kthen në jetë muzeun e artit 0 101

Disa nga veprat më të njohura të artit në botë kanë tashmë një kanavacë të re. Ursula Goff, një parukiere nga Kansasi ka kthyer në jetë piktura të famshme të Vincent van Gogh apo  Gustav Klimt përmes bojës së flokëve.

Rezultatet janë të jashtëzakonshme, veçanërisht kur i krahason me pikturat origjinale të cilave u është referuar. Piktore që nga mosha 5-vjeçare, arti e ka mbajtur gjithnjë të informuar Goof për ngjyrat që duhet të aplikojë.

“Prirem t’i lyej flokët në të njëjtën mënyrë siç punoj në kanavacë, duke përdorur të njëjtat teknika të aplikimit të ngjyrave dhe të njëjtën teori ngjyrash”, shpjegon gruaja në një nga postimet e saj në Instagram.

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *