Ngjyra dhe ndjenja: Van Cleef & Arpels 0 50

Që prej krijimit të saj në vitin 1906, Shtëpia Van Cleef & Arpels është e lidhur në mënyrë intime me historitë e bukura të dashurisë. Ajo shpreh krijimtarinë dhe mjeshtërinë e saj nëpërmjet gurësh të jashtzakonshëm që i bëjnë homazh shprehjes së ndjenjave.

Sot, Shtëpia shoqëron të dashuruarit, nëpërmjet një oferte të pazakontë duke dhënë një alternativë për diamantin. Koleksioni “Mariage” (martesë) i Van Cleef & Arpels sjell ngjyra të çmuara me zafirë, blu ose rozë, rubinë dhe smeraldë.

Që nga skicimi fillestar në dizenjimin e imtësishëm, bizhuja merr jetë në punishten Van Cleef & Arpels njësoj si një vepër arti.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *