Yjet që kanë qenë viktima të bulizmit në shkollë 0 65

Bulizmi mbetet një fenomen mjaft shqetësues mes të rinjve të çdo moshe, që ndjehen të izoluar dhe të pafuqishëm përballë dhunës psikologjike. Pikërisht për t’u dhënë një përkrahje morale këtyre të rinjve në mënyrë që të mos ndjehen të vetmuar dhe të denoncojnë atë që përjetojnë, janë të shumtë yjet që kanë vendosur të rrëfejnë momente nga rinia e tyre.

Kështu nëse Mika është shndërruar tashmë në një imazh të fushatës kundër bulizmit dhe ka zbuluar një episod të rëndë që i ka ndodhur gjatë fëmijërisë, janë gjithnjë e më të shumtë personazhet  e njohur që janë rrëfyer.

Që nga Lady Gaga, e cila është e impenjuar aktivisht kundër këtij fenomeni, te Kristen Stewart, e cila në një moment të caktuar vendosi të linte shkollën e të mësonte në mënyrë autodidakte nga shtëpi, tek Tom Cruise, Jennifer Lawrence e Kate Middleton. Ja të gjithë divët  që kanë qenë viktima të bulizmit dhe sot përpiqen t’u vijnë në ndihmë të rinjve me të njëjtin problem.

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *