Shën Valentini, 17 ushqime afrodiziake për natën më romantike të vitit 0 176

Po afron festa e të dashuruarve dhe miliona çifte përgatiten të kalojnë një ditë ndjenjash dhe pasioni. Ndoshta duke shijuar pjata romantike, që edhe mund ta ndezin më tepër zjarrin. Por cilat janë afrodiziakët natyralë që mund të provohen për një Shën Valentin perfekt? Gjinekologia Diana Hope ka prezantuar në sajtin e New York Daily News listën e 17 ushqimeve afrodiziake që mund të ndezin pasionin.

 1. Bajamet
 2. Shparg
 3. Avokado
 4. Banane
 5. Karotë
 6. Spec djegës
 7. Çokollatë
 8. Vezë
 9. Hudhër
 10. Fiq
 11. Mjaltë
 12. Vaj ulliri
 13. Midhje
 14. Shegë
 15. Fara kungulli
 16. Luleshtrydhe

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *