Yjet hollivudianë që zgjodhën 14 shkurtin për të propozuar apo për t’u martuar

Ditën e sotme miliona çifte në mbarë botën festojnë ditën e tyre, ditën e të dashuruarve.

Por nëse për shumë çifte Shën Valentini ka vetëm këtë domethënie, për disa prej yjeve të Hollivudit kjo datë është edhe përvjetori i martesës së tyre apo ditës kur i kanë propozuar partnerit, raporton “ibtimes”.

Harrison Ford i ka propozuar të dashurës së tij Calista Flockhart në 14 shkurtin e 2009 dhe u martuan një vit më vonë.

Në të njëjtën ditë, 14 shkurt 2009 aktorja Salma Hayek dhe partneri i saj, biznesmeni francez Francois-Henri Pinault u martuan në Paris.

Sharon Stone zgjodhi 14 shkurtin për t’u martuar me partnerin e saj Phil Bronstein, në vitin 1998.

Modelja Adriana Lima dhe partneri i saj, basketbollisti Marko Jaric u martuan në 14 shkurt 2009 në Uajoming, SHBA.

Pamela Anderson dhe partneri Tommy Lee u martuan në 19 shkurt 1995, por propozimin ai ia bëri pikërisht në 14 shkurt.

Meg Ryan dhe Dennis Quaid u martuan në 14 shkurt 1991 pasi kishin realizuar 3 filma së bashku.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *