Era Istrefi në top-listat europiane: E para këngëtare nga Kosova që hyn në klasifikimet britanike 0 126

Këngëtarja nga Kosova Era Istrefi po njeh sukses të madh me këngën e saj “Bonbon”.

Siç bëhet e ditur nga mediat kosovare Era ka hyrë në top-listat e disa shteteve si Kanadaja, Britania e Madhe, Gjermania dhe Franca.

Era Istrefi është ‘Kënga e Ditës’ në Shazam, teksa në 15 shkurt ka hyrë në Top 100-shen e Britanisë së Madhe.

Ky është një rekord më vete pasi asnjë këngëtare kosovare nuk ka hyrë në listat britanike pa lëvizur nga vendi i saj.

Era fitoi vëmendje me look-un e saj unik dhe timbrin prej një Rihanna” shkruan Shazam në këtë prezantim të këngëtarës nga Kosova.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *