Tatuazhet e fshehur nën flokë, trendi më i fundit 0 102

Falë Instagramit dhe qindra vajzave që kanë postuar fotot e tyre të #hiddenhairtattoos (tatuzhat e fshehur të flokëve), trendi i sjellë nga supermodelja britanike, Cara Delevingne është bërë akoma më i dashur. Tendenca ka të bëjë me rruajtjen e flokëve në pjesën e tyre të brendshme me forma të ndryshme, duke të dhënë idenë e një tatuazhi.

Përveç rasteve kur dizajni mund të bëhet edhe me bojë si në rastin e Kelly Osbourne, e cila ka një tatuazh ku lexohet ‘Storie’ në anë të kokës, ky trend tatuazhesh konsiston më tepër në rruajtjen e flokëve në dizajne të ndryshme, që bëhen të dukshme vetëm kur flokët mblidhen sipër.

 

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *