Sfilata Calvin Klein Collection vjeshtë-dimër 2016-2017 0 67

Për sezonin vjeshtë-dimër 2016-2017, Francisco Costa, shkon edhe më tej me markën Calvin Klein, me vëmendjen që i jep materialeve dhe supërfaqeve, sfonde të ndriçuara nga një minimalizëm rigoroz.

E zeza me reflekse, motivet felin të fotoprintimeve bëjnë lojra optike, mëndafshi kap dritën, lëkura shumfishon reflekset, prerjet e gjera dhe tegelet theksojnë arkitekturat, vendosja e habitshme e gurëve krijon mister.

Një stil i kohës, kredibiliteti, prekja seksi dhe konforti. Prerjet mashkullore, pardesy me shumë kuadrata dhe fustane të drejta shumë estetike garantojnë sukses në të gjitha frontet.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *