FWNY : Sfilata Michael Kors Collection vjesht-dimër 2016-2017 0 88

Për koleksionin e tij të parë vjeshtë-dimër, Michael Kors bashkon të pabashkueshmet: të sipërme elegante dhe energjinë e rrugës, ditë klasike dhe netë diskotekë, rini të këndëshme dhe feminitet të pjekur, sezon të ftohtë dhe detaje show…

I aftë të kapë atmosferën e kohës, krijuesi praktikon në fakt artin e një përzierje tipike të shekullit XXI por pa tradhtuar firmën e tij.

Michael Kors arrin kështu të përziejë gjitha këto klasike pragmatike me një shtesë vitaliteti, duke injektuar këtë “marifet ekstra”, tërheqës, fantazie, me surpriza të këndëshme, falë të cilave këto modele, zhyten në spontanitet.

Thënë ndryshe këto elemente pa kohë në këtë sfilatë nuk janë vetëm për gjithmonë, por mbi të gjitha janë për tani.

Në galerinë tonë të fotove do të gjeni sfilatën e plotë Michael Kors Collection vjesht-dimër 2016-2017 në Fashion Week New York.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *