FWL: Sfilata Alexander McQueen vjeshtë-dimër 2016-2017 0 59

Tek Alexander McQueen, veshja e përditshme flirton vazhdimisht me modën e lartë, një aftësi punuese virtuoze falë të cilës Sarah Burton, drejtoresha artistike, vë në dritë dhe në lëvizje ëndërrat e saj mbi feminitetin.

Gjithashtu, koleksioni i saj i ri vjeshtë-dimër 2016-2017 huazon një surealizëm të tipit Schiaparelli, por me një theks glamur vitet ’30, si njëra dhe tjetra të lehtësuara nga çdolloj nostalgjie në favor të një ekuilibri delikat mashkull-femër.

Ky koleksion arrin majat e një aristokracie modern.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *