Laptopi më fin në botë… nuk është ai që mendoni!

Në zemër të pallatit të Versajës, me rastin e New York Times International, HP bën një prezantim mahnitëse. Laptopi i tij më i ri, HP Spectre 13, i inspiruar nga gama ekzistuese Spectre i pajisur me një ekran Full HD 13,3 polësh, është një model i elegancës, rafinimit dhe teknologjisë. Të gjitha këto në një format shumë kompakt.

Shasia e tij është prej alumini dhe ka një gjerësi prej vetëm 10,4 mm, duke u bërë laptopi më i hollë në botë sipas markës amerikane. Me një peshë shumë të reduktuar, vetëm 1,1 kg, falë një baze me fibra karboni. Një tjetër material klasi, është bakri, që i jep pjesës së pasme të laptopit një pamje shik njësoj si një veturë luksoze.

Bakrin e gjejmë gjithashtu edhe në tastet e tastierës. Ai përshtatet në mënyrë perfekte me ngjyrën gri te hirtë të shasisë dhe me xhamin e butë të trackpad-it.

Në aspektin e karakteristikave teknike, HP i ofron përdoruesve zgjedhjen mes një procesori Intel i5 ose i7 të gjeneratës së gjashtë, më shumë se 512 Go memorje, memorej Ram 8 Go, tre porta USB të tipit C, një sistem ftohjeje hiperbarik (ku presioni atmosferik i brendshëm është më i lartë se sa ai i jashtëm) për të evituar nxjehjen dhe një autonomi prej 9 orë e 30 minuta.

Për vetëm 1 499 euro, duket një paszarë tërheqës. Mbetet për t’u verifikuar kur të dalë në treg në muajin korrik.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *