Çiftet më elegante gjatë gjithë historisë

Çfarë mund të jetë më e mirë sesa një njeri i veshur bukur? Po dy persona të veshur bukur, plot stil dhe elegancë? Me siguri, akoma edhe më bukur. Ne kemi zgjedhur disa nga çiftet e veshur më bukur gjatë gjithë rrjedhës së histories. Dy njerëz të veshur bukur, janë më mirë se një.
Në galerinë e fotove do të gjeni çifte të njohura botërore, duke nisur që nga periudha e Greqisë së Lashtë më Kleopatrën dhe Antonin, e për të vazhduar me fotot nga viti 1970 të Luigjit të 16-të me partneren e tij, Marie Antoinette e deri tek personazhet e njohur të ditëve të sotme si Kim Kardashian, Nicole Kidman e me radhë.
Teksa sheh këto foto të çifteve të famshëm vit pas viti, kupton edhe ndryshimin e konceptit të së bukurës dhe stilit.

Burimi: Harper’s Bazaar

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *