Nga Beyonce tek Rita Ora, ja si u veshën yjet në Met Gala 2016

Met Gala është një nga eventet më të rëndësishme dhe madhështore të vitit që mbahet në Muzeun Metropolitan të Artit në Nju Njork. Yjet duhet të tregojnë më të mirën e elegancës dhe stilit në tapetin e kuq. Vetë stilistët më të mëdhenj nisin punën thuajse një vit më parë për të stiluar veshje posaçërisht për eventin. Veshjet e të ftuarve çdo vit duhet t’i përshtaten temës së paracaktuar nga Instituti i Modës. Ideja e këtij viti ka qenë “Manus x Machina”: Moda në Epokën e Teknologjisë.
Ne do të sjellim tek ju disa nga personazhet e veshur më bukur në Met Gala 2016.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *