Plagosen 11 veta në mes të Parisit, nga një vetëtimë!

Të paktën 10 fëmijë dhe një i rritur u plagosën sot nga një vetëtimë, ku gjashtë fëmijë janë në gjendje të rëndë. Ata ndodheshin në një park të kryeqytetit francez, njoftoi zëvendëskryebashkiaku Vincent Baladi. Aksidenti ndodhi në parkun “Monceau”, në veri perëndim të Parisit”.

“Aktualisht ka 11 të plagosur, fatkeqësisht 10 fëmijë dhe një i rritur që po i shoqëronte”, deklaroi Baladi për kanalin televiziv “iTELE”.

“Gjashtë prej fëmijëve janë në urgjencë por kemi shpresë se do t’ia dalin të gjithë. Të plagosurit janë prekur të gjithë nga vetëtima dhe kanë të djegura”, theksoi ai.

Vetëtima ishte shumë e fuqishme dhe parku “Monceau” është një nga më të frekuentuart në fundjavë, kryesisht familjarë.

Një stuhi e fuqishme goditi kryeqytetin francez. Shërbimet meteorologjike kishin shpallur shumë rajone të frances në gjendeje alarmi meteorologjik por Parisi nuk figuronte në listën e rajoneve që rrezikoheshin nga stuhi të fuqishme.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *