Lamborghini më e shtrenjtë në histori: Parametrat dhe çmimi i saj

Lamborghini ka prodhuar veturën më të shtrenjtë dhe të shpejtë në historinë e tyre, me rastin e 100-vjetorit të ditëlindjes së krijuesit të kësaj makine. Ferruçio Lamborghini lindi në prill 1916 dhe ndërroi jetë në shkurt të 1993. Me rastin e 100-vjetorit të lindjes së tij, u prodhuan 40 vetura Lamborghini Centenario. Ato kushtojnë 1.9 mln dollarë njëra. Kjo veturë kap 100 km/h për vetëm 2,8 sekonda. Shpejtësia maksimale është 350 km/h. Ditën e djeshme u bë prezantimi i tyre në një sallon në Los Angelos.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *