Çaj rozmarine, xhenxhefil apo një gotë uji, zgjidhje natyrale ndaj dhimbjes së kokës 0 221

Për dhimbjen e kokës ka disa mënyra natyrale. Për shembull në shenjën e parë të dhimbjes së kokës pini një gotë të madhe uji. Nëse nuk ndihmon, provoni mjetet natyrale si ushqimi i pasur me acidet yndyrore omega-3.Por dhimbjen e kokës mund ta ndalë edhe çaji i rozmarinës. Mbushni një filxhan me uji të vluar dhe vendosni në të një lugë kafeje rozmarinë të tharë, lëreni ta absorbohet 10 minuta, kullojeni dhe pijeni.

Një tjetër ilaç shumë efikas dhe natyror është çaji nga xhenxhefili, i cili mund të jetë efikas edhe kundër migrenës dhe të përzierave. Thjesht mbushni filxhanin me ujë të nxehtë dhe hidhni gjysmë luge xhenxhefili të imtësuar, lëreni të ftohet dhe pijeni atë.

Shpesh herë dhimbjen e kokës mund ta frenoni edhe thjesht duke pirë një gotë të madhe uji të zakonshëm, sepse një pjesë e mirë e dhimbjes së kokës shkaktohet si pasojë e dehidrimit, respektivisht mungesës së lëngjeve.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *