Emma Watson, Shakira, David Duchovny… yjet super të talentuar! 0

Cila është pika e përbashkët mes Shakira, Ashton Kutcher dhe David Duchovny? Një IQ e lartë, domethënë më e lartë se sa mesatarja (e vendosur në 100 dhe në përgjithësi e përllogaritur nga teste që do ju kursejmë me shpjjegimin e komplikuar të tyre). Këto yje, si dhe shumë të tjera të listuara në këtë artikull, kanë kaluar disa modele jete, dinë të përshtaten, të kapin oportunitetet dhe të shumfishojnë rezultatet që në moshë shumë të re.

Ndonëse aftësia nuk është një levë e pashmangshme e arritjes (shumë persona jashtzakonisht të aftë hasin shumë vështirësi), mund të konstatojmë se disa kanë arritur të jenë mëse të sukseshëm në jetë. Duke përqëndruar energjitë e tyre në një aktivitet ku talenti i tyre ka pasur mundësi të shprehet, ata njohën një sukses planetar.

Në këtë pirg me persona super të aftë, fushat e kinemasë apo të modelingut janë veçanërisht të mbuprivilegjuara. Ne gjejmë Alicia Keys, Ashton Kutcher apo Cindy Crawford… Arnold Schwarzenegger dallon gjithashtu me karrierën e tij habitëse, nga body builder në aktor dhe më pas guvernator i Kalifornisë!

Në galerinë e fotove do të gjeni disa nga njerëzit e famshëm me një karrierë jo si të tjerët…

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *